BUSINESS RIDER – #32 Umowy i wynajem

Zamknij oczy i wyobraź sobie luksusowy penthouse. Trzy przestronne sypialnie, sprzyjająca odpoczynkowi strefa dzienna, duża kuchnia, w której razem z przyjaciółmi możesz przyrządzać kolacje.

Wyobraź sobie, że to Twój apartament. Zainwestowałeś w niego sporo pieniędzy, po to, żeby zarabiać na jego wynajmie. A teraz wyobraź sobie, że w Twoim pięknym, luksusowym mieszkaniu ktoś mieszka za darmo. Ba. Musisz do tego dokładać. Dlaczego? Tylko dlatego, że nasze prawo daje lokatorom naprawdę sporo praw. I to jest powód dla którego MUSISZ, ale to naprawdę musisz mieć bardzo dobrą umowę, kiedy wynajmujesz swoją nieruchomość.

Wyobraź sobie też inną sytuację. Sprzedajesz nieruchomość. Nieważne czy to Twój prywatny dom lub mieszkanie, czy nieruchomość kupiona na flipa. 
Znalazłeś kupca. Jednak nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, lub nie chce ich używać do zakupu nieruchomości, dlatego będzie się starał o kredyt. Bierzesz od niego sporą zaliczkę.

Jednak cała procedura trwa i trwa. Po kilku miesiącach okazuje się, że jednak nie otrzymał kredytu. Wycofuje się z umowy. Ty straciłeś czas i musisz oddać mu jego pieniądze. W końcu wpłacił Ci tylko zaliczkę.

Dlatego obejrzyj mój najnowszy odcinek. Rozmawiam w nim z Elżbieta Liberda Radca Prawny. Poruszamy w nim m.in. kwestie zaliczki i zadatku, najmu okazjonalnego i innych aspektów prawnych związanych z bezpiecznym inwestowaniem.

Uważam ten odcinek za wyjątkowo przydatny dla inwestorów. A co Ty o nim sądzisz? Pamiętaj, że masz także możliwość wygrania nagrania z wystąpienia Elżbiety, na którym mówi o udziałach.

Wcześniejsze odcinki:

3 komentarze

  1. Sprzedaż nieruchomości i sądowne zniesienie , dogadanie się , np . Spłacenie i sadowne zniesienie

    Odpowiedz
  2. Przez fizyczny podział. przez sprzedaż i podział środków pomiędzy współwłaścicieli, przez przydzielenie całej własności jednemu i spłatę pozostałych właścicieli.

    Odpowiedz
  3. Zniesienie współwłasności przez sąd na zasadzie sprzedaży nieruchomości.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kup książkę nowoczesny inwestor daniel siwiec 2019kup książkę nowoczesny inwestor daniel siwiec 2019kup książkę nowoczesny deweloper daniel siwiec 2019
Facebook Daniel Siwiec