WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY- ILE MOŻNA ZAROBIĆ?

Wstajesz rano i z okna widzisz Wawel.

Robisz kawę i rozsiadasz się w wygodnym fotelu. Otacza Cię wysmakowane i świetnie przemyślane wnętrze. Duża i wygodna przestrzeń, aż zachęca do odpoczynku.

Na piętrze masz do dyspozycji wygodne, duże sypialnie, luksusowo wykończone łazienki i przestronną garderobę.

A wieczorową porą możesz z kieliszkiem dobrego wina w ręku usiąść w jacuzzi i podziwiać Kraków.

Kto by tak chciał?

Ale, ale… Zejdźmy na ziemię! Czy to dobra lokata kapitału? Jeśli masz wolne 3 miliony złotych to czy właśnie w taki- bez wątpienia prestiżowy apartament powinieneś zainwestować?

O tym, ile można zarobić na tego typu nieruchomości, a także czy to najlepsza inwestycja rozmawiam z Jack Gadovsky podczas naszego pobytu właśnie w takim mieszkaniu.

Zobacz koniecznie!

Wcześniejsze odcinki:

Transkrypcja:

Jack Gadovsky: Cześć! Witajcie! Zapraszam Was dzisiaj do Krakowa i do penthouse’u,

który ma ponad 140 metrów kwadratowych i kosztuje 3 000 000 zł. Jest to mieszkanie dwupoziomowe. Pierwszy poziom jest tutaj i jest to ten salon, który ma ponad 60 metrów kwadratowych. 

Daniel Siwiec: Przy tego rodzaju inwestycjach bardzo ważny jest standard wykonania i jakość tych materiałów. Natomiast żeby ktoś mógł zapłacić wiele tysięcy złotych za metr kwadratowy apartamentu, to ważna jest lokalizacja. To co podbija cenę tego penthouse’u, to jest właśnie unikatowość w postaci widoku na Wawel.Zobaczcie tam!

J.G. Na poziomie pierwszym znajduje się duży salon, o którym wspomniałem oraz kuchnia, która jest w zabudowie z markowymi urządzeniami, płytą marmurową. Wszystko jest bardzo  klasyczne oraz też w dobrym guście. To co podnosi wartość tej inwestycji, to są wysokiej jakości materiały, z których zostały wykonane, np. kuchnia. 

D.S. Tutaj nie ma nic ze sklejki. Wszystko jest albo drewniane albo fornirowane. Schody są dedykowane do tego penthouse’u i są zrobione ze stali nierdzewnej – z kwasówki.

J.G. Dobra, to chodźmy dalej, zobaczyć kolejne luksusy. Wanna – taka stylizowana na te stare wanny, które były kiedyś żeliwne. Piękny okaz. Oczywiście kolejne lustro, dwa zlewy, a tutaj jeszcze prysznic. Jak w galerii – jak ma być luksus i prestiż – to mamy coś takiego. A drugie piętro, gdzie są sypialnie na pięterku, tutaj gdzie prowadzą te schody. Pierwsza z sypialni – trzech, która jest w tym domu. Tutaj mamy widok na Wisłę oraz na Wawel. Więc centralnie wszystko widać. Tutaj mamy też żaluzje – jeżeli jest dla nas za dużo słońca, to możemy to

wszystko zamknąć. Jest oczywiście też klimatyzacja. Bardzo wygodne łóżko. Można się ułożyć i sobie patrzeć cały dzień na Kraków – nic nie robiąc. Dobra, idziemy dalej. Jak wspomniałem – kolejna sypialnia. Przestronne szafy na ubrania swoje czy też gości. Lustro, żeby się przejrzeć, zrobić sobie selfie. Tutaj jest oczywiście jeszcze kolejna sypialnia, bo to jest duże mieszkanie. I teraz przechodzimy do łazienki. To jest klasyka – cztery lustra, dwie umywalki, wc no i oczywiście miejsce, gdzie można wziąć prysznic. Daniel powiedz czy zapłacić za to ponad 20 000 zł z metra i ponad 3 000 000 zł w centrum Krakowa to jest dobra cena za taki penthouse i  czy można na tym zarobić w przyszłości, jeżeli chcę zainwestować?

D.S. 20 000 zł to jest sporo. Natomiast jak liczyłem sobie stopę zwrotu na podstawie czynszu i obłożenia na poziomie 40% to wychodzi, że zwrot z tej inwestycji to jest 5-6% więc to jest standardowa stopa zwrotu na rynku nieruchomości.

J.G. Rocznie, mówimy o rocznym zwrocie.

D.S. Roczna stopa zwrotu. Ale porównując to do innych nieruchomości, to uważam, że jeśli jest to twoja jedyna inwestycja, to uważam, że powinieneś kupić za te pieniądze kilka mniejszych nieruchomości. A jeżeli jest to jedna z wielu, to kto bogatemu zabroni mieć kilka takich penthouse’ów i kilka takich apartamentów, bo one będą zarabiały, tylko uważam, że są dziś bardziej wrażliwe na kryzys.

J.G. No to co? Kupno czy wynajem takiego penthouse’u? 

D.S. Jeśli masz potrzebę posiadania to tylko kupno, ale jeżeli chcesz mieszkać w takim pięknym apartamencie, korzystać z jego uroków to raczej wynajem. 

J.G. W tym penthous’ie na balkonie mamy tutaj jaccuzi. Możemy się tutaj rozgrzać i przy okazji popatrzeć sobie na super widoki na Kraków. Mamy tutaj most i Wawel. 

D.S. Nieruchomości są jednym z bezpieczniejszych  sposobów na inwestowanie pieniędzy. Natomiast musisz znać reguły tej gry. Pokazaliśmy Wam z Jackiem kilka nietypowych sposobów na inwestowanie w nieruchomości. Ale jeżeli Ty masz do zainwestowania kapitał, to zastanów się czy nie lepszą opcją będzie zainwestowanie w kilka mniejszych nieruchomości, które będą o wiele bardziej płynniejszym majątkiem, a ich dochodowość może być o wiele wyższa. Jeśli chcesz, żebym nagrywał więcej tego typu filmów, daj mi znać w komentarzu.

kup książkę nowoczesny inwestor daniel siwiec 2019 kup książkę nowoczesny inwestor daniel siwiec 2019 kup książkę nowoczesny deweloper daniel siwiec 2019
Facebook Daniel Siwiec
Twój koszyk