JAK KUPIĆ MIESZKANIE, ŻEBY NA NIM ZAROBIĆ

Uwielbiam to, wiesz? Oglądanie świeżo wyremontowanych wnętrz jest po prostu satysfakcjonujące. A porównywanie nowego wnętrza do tego sprzed remontu daje po prostu kopa do działania.

Myślę, że nie ja jeden tak to odbieram.

Nie jest tajemnicą, że remont to jeden z najważniejszych czynników podnoszących wartość nieruchomości. Natomiast tajemnicą sukcesu jest remont wykonany solidnie, ale i niedrogo.

No dobrze! A jak powinno docelowo wyglądać mieszkanie po remoncie? Zamiast tłumaczyć to krok po kroku, pokażę Ci to w dzisiejszym filmie.

Zobacz mieszkanie Daniela i Kasi, moich absolwentów. Jak Ci się podoba?

Wcześniejsze odcinki:

2 komentarze

  1. Bardzo ciekawy i pomocny artykuł.

    Odpowiedz
  2. Dobry remont może podnieść cenę mieszkania.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Transkrypcja

Daniel Siwiec Cześć, dzisiaj jesteśmy na mieszkaniu Daniela i Kasi, którzy są po moim szkoleniu i po moim mentoringu. Do dzisiaj zrobili już pięć mieszkań. To mieszkanie jest akurat drugim mieszkaniem i ono się sprzedało po … ?

Daniel Domała  Po trzech miesiącach.

D.S. OK. Po trzech miesiącach.Czyli można powiedzieć,że książkowo to zrobiliście. I wzięliśmy Was tutaj, żeby pokazać, jak Daniel z Kasią realizują swoje inwestycje – właśnie w Warszawie.

Oni robią to według mojej książki, ale widać tutaj …według moich zasad. Natomiast widać tutaj trochę elementów dekoracyjnych Kasi. Ona się spełnia dekorowaniem, więc zobaczcie i oceńcie sami. Pierwsze swoje mieszkanie, na którym byliśmy ostatnio przed remontem, sprzedało się w jakim czasie?

D.D. Trzech miesięcy od zakupu.

D.S. OK, trzy miesiące od  zakupu. I od tego czasu, czyli od pięciu miesięcy kupiliście pięć mieszkań. To jest naprawdę dobry wynik. Daniel z Kasią inwestują w Warszawie. Powiedz Daniel, jak to mieszkanie znaleźliście?

D.D. To akurat mieszkanie znaleźliśmy przez agenta, to znaczy, znaleźliśmy ogłoszenie, które było wystawione przez agencję. Byliśmy pierwsi. Negocjowaliśmy trochę ze sprzedawcą – z tym sprzedającym, I udało nam się je pozyskać podczas pierwszego oglądania.Sprzedającą była Pani, która poprzednio wynajmowała to mieszkanie przez około dwa lata. A ostatni rok stało ono puste. Miała problem w ogóle z wynajmowaniem i ściąganiem czynszu, także było to dla niej trochę uciążliwe trzymać to mieszkanie w Warszawie. Myśmy się pojawili.

D.S. Czyli ona była spoza Warszawy, miała mieszkanie do remontu, nie chciało jej się, nie potrafiła tego wynajmować i standardowa sytuacja, że po prostu lepiej wziąć pieniądze i sie tego mieszkania pozbyć. Powiedz mi – to mieszkanie było do totalnego remontu?Jak to wyglądało wcześniej?

D.D. Ono nie było wcale takie złe, ono było wynajmowane i było nawet w dobrym stanie, natomiast musieliśmy wymienić całą elektrykę. No i naszym mocnym punktem, jeśli chodzi o flipy, jest dobry remont. Tak jak tutaj widać. Nieraz daje się mieszkanie, które wystarczy pomalować, ale bierzemy się za to porządnie.Kasia naprawdę ma dobry gust i ostatnio nawet trzyma sie budżetu.

D.S. A powiedz mi – ile to mieszkanie ma metrów? 

D.D. To mieszkanie ma 26,5m

D.S. OK. Ile Was kosztował remont tego mieszkania, jeśli chodzi o robociznę? 

D.D. 12 000 – 13 000 zł z robocizną. 

D.S. To ja uważam, że to jest bardzo mało jak na Warszawę. No bo, jakby to mieszkanie było parę metrów większe, to by było parę metrów podłogi i ścian do zrobienia więcej, więc nie kosztowałoby diametralnie dużo. Najdroższa jest – wiadomo – kuchnia, łazienka i takie rzeczy, które są niezależne od ilości metrów. Więc ja uważam, że wiele osób mówi, że w Warszawie, dużych miastach nie da się znaleźć sensownej i niedrogiej ekipy. Ale Wy znaleźliście taką ekipę w internecie,według moich wskazówek, zatrudniliście ją według jakiegoś schematu No i oni już drugie mieszkanie dla Was robią. Daniel – jakbyś miał podsumować trzy takie rzeczy, które wpływają na to, że zarobiliście na tym mieszkaniu, albo wpływają na to, że dalej dobrze Wam idzie w tym biznesie.

D.D. Myślę, że standardowo, jak każdy wie, że trzeba dobrze kupić, żeby mieć ten zysk. Ale dla nas – tym czym się kierujemy – to, wyrastając na tym londyńskim rynku tam zawsze nam wbijali w głowę: location, location, location. I my szukając mieszkania kierujemy się tym, że inwestorzy bardzo lubią centrum Warszawy, Śródmieście, bliska Wola i taki jest nasz rynek, na którym szukamy głównie. Ale też te detale home staging’owe, dekoracyjne, które są rzeczą, która dobrze sprzedaje te mieszkania. Kasia bardzo dba o te detale. Światła – ludziom podoba się działanie tym światłem. Powiedziałbym też, że porządny remont, bo ktokolwiek przychodzi na nasze mieszkania, to widzi, że jest zrobiony remont – remont przez duże R. My się tego nie wstydzimy, można zajrzeć w każdą dziurę. Robimy z porządnych materiałów i to rzeczywiście ludzie widzą.

D.S. I to jest ważne. Na przykład zobaczmy tutaj. 

D.D. Remont kosztował nas niecałe 30 000 zł. Te koszty notariusza i PCC – około 10 000 zł.

D.S. OK – i to jest dobry flip!

D.D. Tak. To jest dobry flip! W ciągu trzech miesięcy. Jesteśmy zadowoleni, bo nie kosztowało nas to zbyt dużo czasu. Mieliśmy dobrze zorganizowaną ekipę.

D.S. Mówiłeś mi wcześniej, że to mieszkanie pokazując sprzedało Wam kolejne.

D.D. Tak, to mieszkanie. Przyszli klienci, którzy szukają lokalizacji w Śródmieściu. I oglądając to mieszkanie kupili nasze kolejne, które było w remoncie i kupili je bez oglądania. Czyli ten dobry remont sprzedał nam kolejne mieszkanie,

kup książkę nowoczesny inwestor daniel siwiec 2019 kup książkę nowoczesny inwestor daniel siwiec 2019 kup książkę nowoczesny deweloper daniel siwiec 2019
Facebook Daniel Siwiec
Twój koszyk